سال جهش تولید
معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک

امام و رهبری
کارگاه آموزشی پیشگیری اجتماع محورار آسیب های اجتماعی
کارگاه آموزشی پیشگیری اجتماع محورار آسیب های اجتماعی

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی اراک ، به همت مرکز مشاوره  ومعاونت فرهنگی دانشگاه کارگاه «پیشگیری اجتماع محور از آسیب های اجتماعی در محیط های دانشگاهی» با حضور دکتر رضا ترابی کارشناس پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی استان مرکزی با هدف آشنایی و آموزش دانشگاهیان با رویکرد پیشگیری اجتماع محور در سالن اجتماعات آیت الله هاشمی دانشگاه آزاداسلامی اراک برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد، مبانی و کلیات آشنایی با مواد روان گردان ،اعتیاد ، وابستگی ، تغییرات فیزیولوژیکی مغز در اعتیاد و علایم هشداردهنده و بلند مدت سوء مصرف مواد روان گردان تشریح شد و اصول و مراحل طراحی برنامه با رویکرد اجتماع محور، به عنوان یک رویکرد موفق در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه و دانشگاه های مختلف دنیا به مخاطبین آموزش داده شد .

 در پایان این کارگاه ، دکتر ترابی با اشاره به افزایش مصرف گل در بین نوجوانان در دنیا و ایران ، به عنوان یکی از معظلات مهم جامعه که آینده ی جامعه ی بشری و ایران را تهدید می نماید ، به معرفی ماده گل ، علائم مصرف و اثرات مخرب آن پرداخت .

همچنین در حاشیه  این کارگاه آموزشی  تعدادی بروشور و بسته آموزشی در زمینه آثارسوء مصرف وروشهای پیشگیری از اعتیاد به ماده مخدر گل در بین حاضرین توزیع شد.

 

 

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس تلگرام واتساپ توئیتر فیسبوک