معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک
عنوان خبر : اداره امور خوابگاه ها
تاریخ درج : ۱۳۹۴/۶/۲۵ ساعت : ۰۲:۱۳

 به طور کلی می توان گفت ماموریت این اداره، در بر گیرنده تمامی مسائل مدیریتی، نظارتی، هماهنگی و اسکان دانشجویان غیر بومی دانشگاه آزاد اسلامی اراک و کمک به رشد و شکوفایی عقیدتی، فکری،علمی، شخصیتی و تحصیلی دانشجویان در راستای آرمانهای دانشگاه تحت قوانین و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد. اهم وظایف این اداره به طور خلاصه عبارتند از :

اداره خوابگاه های دانشگاه آزاد اسلامی اراک متشکل ازچهار خوابگاه دخنرانه ملکی (حافظیه1 با ظرفیت 218 نفر، روزبه 1 با ظرفیت 320 نفر و روزبه 3 با ظرفیت 36 نفر و الهام با ظرفیت 80 نفر) و یک خوابگاه پسرانه ملکی حافظیه 2 با ظرفیت 32 نفر پذیرای دانشجویان غیر بومی جهت اسکان می باشد.

نحوه توزیع دانشجویان :

ترکیب دانشجویی خوابگاه ها : بدلیل تردد فراوان دانشجویان، مقطع کارشناسی در خوابگاه روزبه 1، مقطع ارشد در حافظیه و مقطع دکترا در روزبه 3 و کارشناسی و ارشد در خوابگاه الهام استقرار یافته اند.

امکانات رفاهی :

هر یک از خوابگاه های فوق به صورت مجزا دارای امکانات رفاهی از قبیل مرکز مشاوره، سالنهای مطالعه، مرکز رایانه واتاق ورزش هستند و نمازخانه های هر خوابگاه مکان مناسبی جهت برگزاری نماز جماعت در وقتهای ظهر و عصر و مغرب و عشا و انجام برنامه های فرهنگی متعدد هستند.

توجه : دانشگاه در خصوص خوابگاههای غیرملکی که تحت نظارت دانشگاه نیستند هیچ تعهد و مسئولیتی ندارد.

آدرس: شهرک دانشگاهی (مجتمع امیرکبیر) دانشگاه آزاد اسلامی اراک - حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی - اداره امور خوابگاه ها

تلفن تماس : 33412207-086

لینک خبر : http://sca.iau-arak.ac.ir/page/11/اداره-امور-خوابگاه-ها/